MOTOCYKLE

Motocykle i jednoślady - Jedyne takie forum Bez Cenzury !!!<

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

reklama forum

#21 2009-05-20 00:00:00

rof

Latawiec

Zarejestrowany: 2009-03-24
Posty: 105
Punktów :   

Re: Gdzie jest w lodzi w miare tani olej ??

Wojt@s napisał:

Pomysł niemiaszków jak pamiętam.

no właśnie z tego co widze to w niemczech jeszcze mają 5 litrowe (chociażby na allegro z niemiec są 5 litrowe bańki)

co do oleju to faktycznie marża gra dużą rolę, ale w takim makro (co prawda nie ma motocyklowych) kupiłem 5 litrów syntetyku castrola (4 litry + 1 "gratis") do auta za 130 zł, a znajomy w zaopatrujący się w intercarsie bez marży oferował mi za 155 zł bo taką cenę dostał od swojego dostawcy. A różnica polega na tym, że w pierwszym przypadku to makro dyktuje ceny dla castrola, a w drugim to intercars daje "płotce" ceny wysokie zapewne kupując za grosze od castrola

I taki przykładowy salon ma ugadane ceny z producentem i sprzedaje z odpowiednią marżą, a taki mały sklepik jak ma wynegocjować dobrą cenę, a potem odsprzedawać za 105 zł z zyskiem?

Offline

 

#22 2009-05-20 08:07:12

kór@ś

Latawiec

Zarejestrowany: 2009-04-04
Posty: 46
Punktów :   

Re: Gdzie jest w lodzi w miare tani olej ??

I taki przykładowy salon ma ugadane ceny z producentem i sprzedaje z odpowiednią marżą, a taki mały sklepik jak ma wynegocjować dobrą cenę, a potem odsprzedawać za 105 zł z zyskiem?

Ten warsztat o którym pisałem żyje z wymiany olejów /puszki/ i ma klientów dlatego że mało dolicza do swojej ceny zakupu zarabia na robociźnie ,dodatkowo chłopaki handlują  na necie. Kończąc mój udział w tej dyskusji powiem tak cena zależy od układów często towarzyskich
a nie od obrotów prywatnie  w niektórych hurtowniach mam do 65 % rabatu na niektóre artykuły  i sam nie wiem jak to działa.
pozdro

Offline

 

#23 2009-05-21 08:14:31

tangy

Latawiec

Skąd: lodz
Zarejestrowany: 2009-04-26
Posty: 52
Punktów :   
Strona: www.korando.pl
WWW

Re: Gdzie jest w lodzi w miare tani olej ??

kór@ś napisał:

prywatnie  w niektórych hurtowniach mam do 65 % rabatu na niektóre artykuły  i sam nie wiem jak to działa.
pozdro

Pytanie od jakies marzy Co z tego ze masz 65 % rabatu jak cena po rabacie bedzie wyzsza od firmy ktora daje ci 30 % rabatu ale cene wyjsciowa mają 50 % niższa
Co do opakowan olejów to jest to polityka wszystkich koncernow. Co kilka lat zmieniaja opakowania, etykiety, korki  - wszytko. Jak spojrzycie na stare banki w garazach sprzed lat to zobaczycie ze sie roznia od tego co jest teraz. Producenci robią to wlasnie po to zeby ludzie mogli odroznic podrobki. Zanim znowu zaczną podrabiac nowe etykiety i opakowania to troche czasu minie a im umozliwi wylapac to co jeszcze ktos probuje uplynnic na rynku.

Offline

 

#24 2009-05-21 10:32:04

kór@ś

Latawiec

Zarejestrowany: 2009-04-04
Posty: 46
Punktów :   

Re: Gdzie jest w lodzi w miare tani olej ??

Pytanie od jakies marzy Co z tego ze masz 65 % rabatu jak cena po rabacie bedzie wyzsza od firmy ktora daje ci 30 % rabatu ale cene wyjsciowa mają 50 % niższa
Jestem zaopatrzeniowcem od kilku lat a wcześniej robiłem w branży o której pisałem i stąd mam tak wysokie rabaty -oczywiście nie na wszystkie asortymenty  , choć zgadzam się  w 100%  że rabaty ,przeceny itd służą temu by naciągnąć klientów dlatego zawsze warto sprawdzić cenę w kilku miejscach.

Wracając do tematu oleju wczoraj Wojtas wymieniał mi olej i nic podejrzanego nie zauważył wygląd konsystencję a nawet zapach  miał oryginalnego:D

Offline

 
reklama forum

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora