MOTOCYKLE

Motocykle i jednoślady - Jedyne takie forum Bez Cenzury !!!<

Ogłoszenie

reklama forum

#21 2009-06-19 21:42:55

 Raju

Moderator

4962210
Skąd: Łódź- Bałuty
Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 1597
Punktów :   
WWW

Re: Wypadek podczas środowej wycieczki

Hej ja już wróciłem do domu Na szczęście nic poważnego mi się nie stało, gdyby nie kombiak miałbym połamane oby dwa łokcie. Ochraniacze przyjęły uderzenie i skończyło się na mocnym stłuczeniu łokci i okolic. Mam duże krwiaki, i jeszcze do końca ręce nie są sprawne, ale za jakiś czas to zejdzie i nie będzie śladu, poza tym trochę kolano boli bo zrobiłem małe wgniecenie w baku. Byłem dzisiaj na komendzie obejrzeć moto. Myślałem, że będzie gorzej, ale mimo wszystko raczej nie będę go naprawiał, ale to się jeszcze zobaczy po oględzinach rzeczoznawcy...

Jeżeli chodzi o Mariusza myślę, ze jak będzie mógł, to sam opisze jak się czuje. Widziałem się z nim dzisiaj rano na oddziale i widać było, ze jest dużo lepiej. Na pewno jego leczenie potrwa dłużej, ale nie powinien mieć później większych problemów z nogą bo kolano jest całe

Ogólnie obydwoje mieliśmy dużo szczęścia, ze tak to się skończyło, bo mogło być naprawdę krucho. Nikomu nie życzę, żeby kiedykolwiek zobaczył to co ja podczas wypadku i proszę was jeździjcie w kompletnym ubiorze motocyklowym z ochraniaczami bo to naprawdę ratuje dupę 

Offline

 

#22 2009-06-19 22:10:04

Wojt@s

Latawiec

5396190
Skąd: Łódź - Chojny
Zarejestrowany: 2009-03-15
Posty: 508
Punktów :   
WWW

Re: Wypadek podczas środowej wycieczki

No to dobrze ze juz Raju jestes w domu, teraz pare dni dojdziesz do siebie.A co do moto to jak coś potrzeba to dzwoń. Choć tym się nie przejmuj narazie . Grunt wyzdrowieć.


Gsx-r 1.3
0 792 735 362
http://img77.imageshack.us/img77/2126/kotekdq9.jpg

Offline

 

#23 2009-06-19 23:59:45

sopranovw

Moderator

6216421
Skąd: LDZ
Zarejestrowany: 2009-01-02
Posty: 1738
Punktów :   10 

Re: Wypadek podczas środowej wycieczki

fajnie że już w domu! W własnej chacie człek najlepiej sie regeneruje Życze Mariuszowi również szybkiego wypisu i przede wszystkim 100% powrotu do  zdrowia obojgu


Naprawa i regulacja GAŹNIKÓW samochodowych,   .....   

Offline

 

#24 2009-06-20 00:02:45

 romek

Latawiec

7147365
Call me!
Skąd: kanzas
Zarejestrowany: 2009-03-28
Posty: 476
Punktów :   15 

Re: Wypadek podczas środowej wycieczki

wracajcie chłopy do zdrowia i do zobaczenia na live

Offline

 

#25 2009-06-20 10:20:25

 Raju

Moderator

4962210
Skąd: Łódź- Bałuty
Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 1597
Punktów :   
WWW

Re: Wypadek podczas środowej wycieczki

mam do was 2 pytania.

Jedno do osób które były przy wypadku. Czy ktoś może widział albo wziął moje rękawiczki? Nie wiem co z nimi zrobiłem. Wydawało mi się, ze włożyłem je do kasku, ale jak byłem wczoraj oglądać moto w kasku była tylko kominiarka.

Drugie do wszystkich. Jak to jest z tymi kaskami po wypadku? Czy rzeczywiście jest taki przepis, że kask jest "jednorazowy" i po każdym upadku trzeba go wymienić, czy to tylko taka zasada motocyklistów, którą należałoby stosować? Pytam bo nie wiem jak rozmawiać z rzeczoznawcą. Kask niby nie jest bardzo pościerany itd. nie mam pojęcia czy uderzyłem tym kaskiem o glebę czy nie, bo wleciałem do rowu z trawą, więc śladu może nie być, a nie pamiętam co się ze mną działo w czasie upadku... ale jeżeli jest taki przepis, nie chcę żeby ubezpieczyciel wcisnął mi jakiś kit, ze kask jest dobry i można jeździć....

Offline

 

#26 2009-06-20 10:45:27

Wojt@s

Latawiec

5396190
Skąd: Łódź - Chojny
Zarejestrowany: 2009-03-15
Posty: 508
Punktów :   
WWW

Re: Wypadek podczas środowej wycieczki

Z kaskiem robisz tak:
- kask jest jednorazowego użytku, jedna gleba i do wyrzucenia, nawet na przypince do kasku mialeś taką metkę pewnie
- tam było napisane : kask po wypadku nie nadaje się do użytku
- jeśli rzeczoznawca odmówi, i stwierdzi że kask nadaje się, poproś go o ekspertyze przez producenta na koszt ubezpieczalni, bo ten pan niestety jest rzeczoznawcą w dziedzinie ubioru motocykowego , a nie jest kompetentny na tyle by wydać taką opinie. W 99% takich sytuacji, dostajesz zwrot kasy tyle ile jest cena rynkowa kasku ( według cennika pierwszego lepszego sklepu ).

JEST TAKI PRZEPIS I TEGO SIĘ TRZYMAJ. KASK JEST HOMOLOGOWANY, PRODUCENT PRZEWIDUJE TYLKO JEDEN UPADEK I KASK JEST DO WYRZUCENIA.

Ostatnio edytowany przez Wojt@s (2009-06-20 10:46:09)


Gsx-r 1.3
0 792 735 362
http://img77.imageshack.us/img77/2126/kotekdq9.jpg

Offline

 

#27 2009-06-20 10:48:04

 danielfit

Latawiec

9251235
Skąd: Zarzew
Zarejestrowany: 2009-04-11
Posty: 45
Punktów :   

Re: Wypadek podczas środowej wycieczki

Temat ciekawy z tym kaskiem.
Dla mnie po wypadku to powinien iść do kosza. W aucie pasy bezpieczeństwa też są jednorazowe, chociaż jak nie są uszkodzone to ciężko jest dojść od ubezpieczyciela zwrot za nie.
Raju spróbuj zainteresować się firmami które pomagają odzyskiwać odszkodowanie. Słyszałem że naprawdę sporo można pociągnąć nie tylko za straty materialne ale moralne i zdrowotne.
Taka największa to SOLVIA chyba tak się nazywa. Co czwartek w GRATCE ma reklamę na 1 stronie.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Offline

 

#28 2009-06-20 10:53:42

 Kamieniu

Latawiec

Zarejestrowany: 2009-03-24
Posty: 439
Punktów :   24 
Strona: www.diamentmeble.pl
WWW

Re: Wypadek podczas środowej wycieczki

może ma ktoś chęć się bujnąć do Mariusz, jeśli tak to się dołącze na moto (byle wrócić do 15, mam obiad)

Offline

 

#29 2009-06-20 12:58:11

 Raju

Moderator

4962210
Skąd: Łódź- Bałuty
Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 1597
Punktów :   
WWW

Re: Wypadek podczas środowej wycieczki

danielfit napisał:

Temat ciekawy z tym kaskiem.
Dla mnie po wypadku to powinien iść do kosza. W aucie pasy bezpieczeństwa też są jednorazowe, chociaż jak nie są uszkodzone to ciężko jest dojść od ubezpieczyciela zwrot za nie.
Raju spróbuj zainteresować się firmami które pomagają odzyskiwać odszkodowanie. Słyszałem że naprawdę sporo można pociągnąć nie tylko za straty materialne ale moralne i zdrowotne.
Taka największa to SOLVIA chyba tak się nazywa. Co czwartek w GRATCE ma reklamę na 1 stronie.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Słyszałem właśnie o tym, jestem tylko ciekaw jaką biorą za to prowizję. Czy ktoś korzystał kiedyś z usług tej firmy lub innej?

Offline

 

#30 2009-06-20 13:32:56

 danielfit

Latawiec

9251235
Skąd: Zarzew
Zarejestrowany: 2009-04-11
Posty: 45
Punktów :   

Re: Wypadek podczas środowej wycieczki

Zadzwoń do nich lub podjedź. Najczęściej takie firmy tyle dołożą do tego że nie będzie żalu się podzielić.
Sam za wiele nie zrobisz.
Mam kumpla prawnika i mówi że co druga sprawa w sądzie jest teraz o odszkodowanie komunikacyjne. Ludzie na przeróżne patenty pieniądze z ubezpieczalni wyciągają. Śmiechu przy tym co nie miara.
Myślę że jak się już "wydarzyło" to ja bym coś z tego sobie zostawił.

Offline

 
reklama forum

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Katalog SEO Przeprowadzki Warszawa restauracje Ciechocinek Komornik Praga